Budowa instalacji fotowoltaicznych to nowy trend w Polsce rozwijający się bardzo dynamicznie. Jeszcze kilka lat temu, było to nieopłacalne. Jednak obecnie, ze względu na niższe koszty produkcji paneli, rosnące ceny prądu eklektycznego, problem smogu, szybko rosnące zapotrzebowanie na odnawialne źródła energii i wynikające z tego wsparcie rządu, budowa instalacji fotowoltaicznych jest nie tylko opłacalna i będzie coraz bardziej, ale również ważna dla środowiska.

ZALETY INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH:

• Dbanie o środowisko naturalne.
• Brak zmartwień o wzrost ceny prądu elektrycznego w następnych latach.
• Szybki zwrot z inwestycji 6-8 lat (przykładowe obliczenia niżej)
• Trwałość instalacji (ok. 25 lat).
• Bezobsługowe funkcjonowanie instalacji.
• Pozytywny wpływ na lokalne środowisko i społeczność przez wprowadzanie OZE.
• Uniwersalność montażu. Możliwość zamontowania instalacji na dachu, gruncie, fasadzie czy wiacie.

Schemat działania instalacji

ZYSK Z INWESTYCJI

Po zakupie i uruchomieniu instalacji, przynosi ona już czysty zysk. Produkuje darmowy prąd elektryczny na użytek domowy, a niewykorzystany prąd przesyłany jest automatycznie do sieci energetycznej, za co zgodnie z ustawą, możemy go pobrać z powrotem w stosunku 0,8/1. Dlatego nie potrzebna jest dodatkowa inwestycja w akumulatory, gdyż sieć elektroenergetyczna spełnia jego funkcje ze sprawnością 80%. Z powodu realizacji wielu dużych instalacji przemysłowych i zdobycia zaufania na rynku, mamy możliwość negocjacji cen u producentów. Dlatego możemy Państwu oferować dobre jakościowo instalacje w bardzo dobrych cenach. Państwa koszt za kompleksową usługę będzie zatem wynosił tylko ok. 4 000 zł na 1 kW instalacji. Przez ostatnie 10 lat energia elektryczna wraz ze wszystkimi kosztami w Polsce zdrożała o 30% i najprawdopodobniej będzie drożała dalej. Obecnie średnia cena zakupu energii elektrycznej w gospodarstwie domowym wynosi 0,62 zł. Uwzględniając dalszy wzrost cen prądu, rzeczywisty zwrot z inwestycji może więc być o wiele krótszy.

Przykładowe obliczenia zysku dla instalacji o mocy 5,2 kW

NASZA OFERTA

Wybierz, czy chcesz otrzymać od nas tylko gotowy zestaw wszystkich potrzebnych części instalacji, czy skorzystać z naszej kompleksowej usługi.

ZESTAW PREMIUM
Kompleksowy zestaw zapewniający pewność i bezpieczeństwo

Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia. Wybierając zestaw premium, o nic się nie musisz martwić, my wszystkim się zajmiemy. Do pakietu dodatkowo dołączony jest profesjonalny montaż z konstrukcją aluminiową, uruchomienie instalacji oraz serwis. Profesjonalny montaż to bezpieczeństwo i stabilna praca instalacji.

JAK DUŻĄ INSTALACJĘ POTRZEBUJESZ?

Najbardziej ekonomiczna wielkość instalacji to taka, która pokryje roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną Twojego gospodarstwa domowego. Można zainstalować mniejsze instalacje, ale przynoszą one mniejszy zysk.

1 kW paneli produkuje w Polsce średnio 1 MWh energii elektrycznej rocznie.

Poniżej przedstawiamy przykładowy dobór wielkości instalacji pokrywającej roczne zapotrzebowanie elektryczne gospodarstwa domowego. Do każdego zamówienia indywidualnie dobieramy wielkość instalacji.

FINANSOWANIE

Każdy, kto chce również przyczynić się walki ze zmianami klimatu i rosnącym zanieczyszczeniem powietrza, może otrzymać wsparcie finansowe. Istnieje wiele różnych programów i dotacji np. program „Prosument” czy wsparcie w formie kredytu częściowo umarzanego od WFOŚiGW. Również banki chętnie udzielają kredytów nisko oprocentowanych na inwestycje w instalacje fotowoltaiczne np. Eko-raty z Alior Bank.

Czy chcesz wiedzieć jakie możliwości daje Ci Twoja nieruchomość? Masz inne pytania?

Wypełnij formularz, a nasi eksperci wskażą najlepsze dla Ciebie rozwiązania.

Formularz zgłoszeniowy

Adres instalacji (opcjonalnie):